Regularne badania profilaktyczne są niezbędne, jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o zdrowie. Nawet podstawowa morfologia może powiedzieć wiele o stanie organizmu i umożliwić wykrycie chorób na ich początkowym etapie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić, na czym polegają poszczególne badania lekarskie, kiedy warto je wykonywać i jak się do nich przygotować, sprawdź artykuły na wizyta.pl. Znajdziesz w nich również orientacyjne ceny pojedynczych badań oraz całych ich pakietów, a także objaśnienia poszczególnych parametrów opisanych w wynikach.

Badania

Podstawowe badania krwi - jakie warto wykonać raz do roku

Badania krwi są niezwykle cennym źródłem do oceny różnych aspektów homeostazy pacjenta, postawienia dokładnej diagnozy oraz sformułowania odpowiedniego schematu leczenia. Wiele jednostek chorobowych nie daje wyraźnych objawów i właśnie dlatego warto je wykonywać w celach profilaktycznych.

Badania

Ferrytyna - Co to jest i jak ją kontrolować

Ferrytyna jest klinicznie ważnym biomarkerem, który występuje we wszystkich organizmach żywych. W przypadkach niedoboru i przeładowania żelaza ferrytyna w surowicy odgrywa kluczową rolę zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu. Co to jest ferrytyna i jak kontrolować jej poziom? Sprawdźmy.

Badania

Cytologia - kiedy ją zrobić?

Głównym osiągnięciem badania cytologicznego jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności na raka szyjki macicy w regionach, w których został wdrożony program zdrowotny badań przesiewowych. Rak szyjki macicy jest czwartym najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie. Szacuje się, że c…

Badania

Czy warto szczepić się na grypę

Mimo, że szczepionki przeciwko grypie sezonowej są rutynowo stosowane od wielu dziesięcioleci, wirus grypy nadal stanowi globalne zagrożenie dla ludzi, powodując każdego roku wysoką zachorowalność oraz śmiertelność.